Alışveriş sepetiniz boş!
Kategori
Profesyonellerin Buluşma Noktası Profesyonellerin Buluşma Noktası Profesyonellerin Buluşma Noktası Markalarımız Profesyonellerin Buluşma Noktası Profesyonellerin Buluşma Noktası Profesyonellerin Buluşma Noktası Profesyonellerin Buluşma Noktası Profesyonellerin Buluşma Noktası Profesyonellerin Buluşma Noktası Profesyonellerin Buluşma Noktası

İade Şartları

4.12 - Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden, teslimat sırasında hasarlı olduğu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak [email protected] adresine gönderilmelidir.  

 

4.13- İade veya değişikliği istenen ürünler ayrı bir paket/ koli içerisinde konularak, kargoda hasar görmeyecek şekilde geri gönderilmelidir. Ürünlerin orijinal kolileri üzerinde meydana gelebilecek hasar ve üzerlerine yapıştırılan kargo vs etiketleri, ürünlerin orijinalliğini ve dolayısıyla yeniden satılabilirliğini bozduğu için, iade veya degişimleri mümkün olamayacaktır.
 
İade veya değişikliği istenen ürünler ayrı bir paket/ koli içerisinde konularak, kargoda hasar görmeyecek şekilde geri gönderilmelidir. Ürünlerin orijinal kolileri üzerinde meydana gelebilecek hasar ve üzerlerine yapıştırılan kargo vs etiketleri, ürünlerin orijinalliğini ve dolayısıyla yeniden satılabilirliğini bozduğu için, iade veya degişimleri mümkün olamayacaktır.
 

MADDE 5 - CAYMA

ALICI, sözleşme konusu ürününün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI`ya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün kutu/paket içeriğinin eksilmemesi ve ürünün yeniden satılabilir halde olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI`ya teslim edilen ürünün SATICI`ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI`ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkının kullanılmasından kaynaklanan EFT kesintisi, kargo gideri ve sair masraflar SATICI`ya aittir.

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Hijyenik faktörler nedeniyle risk taşıyan ürünlerin iade ve değişimleri orijinal ambalajları açıldığı takdirde gerçekleştirilememektedir.


MADDE 7 - YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI`nın veya SATICI`nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.
 

Ürün İade Prosedürü

·Yanlış sipariş edilen veya tarafımızdan yanlış teslim edilen, ilk kullanımda ayıplı olduğu saptanan ürünler, satış tarihinden itibaren 7 gün içinde iade edilir.

·İade işlemi, iade edilecek olan ürünün iade sebebi bildirilerekPet Garden Akvaryum’a gönderilmesi ve iade sebebinin firmamızca onaylanıp kabulüyle gerçekleşir.

·İade edilecek ürünler orjinal kutusu içinde, standart aksesuarlarıyla birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmelidir.

·Ambalajı açılmış ve/veya kullanılmış olan ürünler iade alınmaz.

·Kargo ile gönderilen iadelerin kargo bedeli müşteri tarafından ödenir.

·Ürün iadeniz kabul edildikten sonra, fatura miktarı hesabınıza alacak olarak kaydedilecektir.

Ödeme İade Prosedürü

·Yaptığınız herhangi bir alışverişinizin iadesi kabul görüldüğü taktirde, ödeme tutarınız iadenizin onayını takiben 10 iş günü içerisinde ödemeyi hesabınıza yapılacaktır.

İptal Prosedürü

·Sipariş iptallerinizi siparişinizi onayladığınız andan itibaren 1 (bir) saat içerisinde 0312 278 24 40 numaralı telefonumuzu arayarak ya da[email protected] adresimize mail göndererek işlem yaptırabilirsiniz.

·KargoALICININ eline ulaşmadansipariş iptali durumunda. Para iadesi 7 işgünü içerisinde yapılır.